Saç Ekim Hastanesi Dr. Ergin ER

Saç Ekim Hastanesi Dr. Ergin ER

Saç ekimi, saçları dökülen kişinin, tekrar orijinal saç kökleriyle saçlarının yeniden kazandırılması işlemidir. Saç kökleri dökülmeye karşı dirençli olan iki kulak arasındaki arka bölgeden alınır, saçsız alana nakledilir. Kişinin kendi orijinal saç kökleri kullanıldığı için saçlar uzar, kestirilebilir, boyatılabilir.

Günümüzde saç ekimi değişik yöntemlerle yapılabilmektedir ve hatta saçları kesmedende saç ekimi operasyonu yapılır. 1940’larda başlayan saç ekimi, günümüze kadar birçok aşamadan geçerek ve gelişerek günümüzde hala yoğun bir şekilde uygulana gelmiştir.

Her çağda insanın genetik veya başka sebeplerden dolayı karşılaştığı saç dökülmesine karşı geliştirilen yöntemler, çeşitli doktorlar tarafından sürekli geliştirilmektedir. Bu gelişmeye uygulama süresinin kısaltılması, risk faktörünün azaltılması ve saç ekimi sonrası alınan sonuçların daha iyileştirilmesi dâhildir.

Saç ekimi sadece saç dökülmesi sebebiyle yapılmamaktadır. Herhangi bir kazaya bağlı saç veya doku kaybı, yanık sebebi ile oluşan saçsız bölgelere de saç ekimi uygulanmaktadır.

Saç ekimi uygulamasından en iyi verim alınabilmesi için altın kurallar vardır;
Saç ekimi hastanede yapılmalı ve ameliyathane koşulları oluşturulmalıdır.
Uygulama öncesi ve sonrası doktorun önerisi olan bakım prensiplerine uyulmalıdır.
Hasta, gerekli testlerden geçirildikten sonra, risk faktörü oluşturacak durumlar ortadan kaldırılmalıdır.
Saç ekimi teknikleri hakkında tüm bilgilere sahip doktor tarafından dikkat edilmesi gereken tüm kurallar sorunsuz şekilde uygulanmalıdır.

Mutlu Sonuçlar "SAÇ EKİMİ"